Z komputerem na urlop

Posted by

Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie życia bez pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o prawdziwe powołanie i pasjonujące zajęcie. Może się okazać, że także na urlop zabiorą ze sobą swój ulubiony komputer osobisty, aby móc trochę dopracować raz zaczęty projekt. Nie jest to dobry pomysł zważywszy na to, że w czasie pracy nad swoim hobby, potrafimy się zupełnie zatracić, a godziny mijają bezpowrotnie, tymczasem można przegapić okazję do zabawy i spędzania wspólnego czasu z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi, albo bliskimi osobami.


Zabrać, czy nie?

Niektórzy twierdzą, że jak sami czegoś nie dopilnują, to nikt inny, tego za nich nie zrobi, podobnie rzecz się ma z zarządzaniem firmą, także trzeba coś dopiąć, poprawić, wskazać co powinno jeszcze zostać zrobione, a czego lepiej wcale nie robić, aż do powrotu szefa. To z jednej strony może być racjonalne podejście, ale nie koniecznie, bo tak naprawdę, powinno zostać ustalone już wcześniej, a nie oczekiwane w czasie wolnego, z daleka zza siedmiu morz. To się już nazywa pracoholizm i może być niezwykle szkodliwe, dla samego zainteresowanego. Z jednej strony można zabrać ze sobą komputer, aby mieć dodatkową rozrywkę, albo kontakt ze światem i w ogóle. Należy jednak bezwzględnie pamiętać po co się jedzie na takie wakacje, bo przecież nie po to, aby siedzieć w pomieszczeniu zamkniętym, tylko po to, żeby oddychać świeżym powietrzem,a wszelkie obowiązki zostawić za drzwiami. To prawdziwy odciągacz od ważnych spraw, takich jak pływanie, piłka siatkowa, czy impreza w klubie, praca może poczekać, zwłaszcza kilka dni.

gory-transylvania

Ciepłe kraje, także w Europie

Ciepłe kraje kojarzą się zazwyczaj z Afryką, albo innymi, egzotycznymi krajami. Tymczasem już na południu Europy, takie gorące piaski i wody można znaleźć, można się o tym przekonać wybierając wycieczki Rumunia, które mogą stanowić nie lada wyzwanie, także dla zajmujących się projektowaniem na komputerze, tworzeniem skryptów, czy obróbką materiałów na strony www. To są bardzo pasjonujące zajęcia, ale warto je czasem na trochę odłożyć, aby zupełnie nie zdziczeć, siedząc samotnie przed ekranem, przez kilka godzin.

Rumunia posiada wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć w różnych porach roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?