Własny sposób na święta – wycieczka do Budapesztu

Posted by

Każdego roku jest tak samo, przygotowania do świąt trwają już od miesiąca, aby móc potem zaledwie przez kilka dni usiąść i cieszyć się wolnym, a także spędzanym czasem z rodziną. Tak czy siak, to czas magiczny, a atmosfery grudniowej nocy Wigilii, nie można porównać z niczym innym. Mimo tej całej krzątaniny i zamętu, warto w sobie zachować umiar, a przede wszystkim odrobinę rozsądku oraz nie przesadzać zarówno z wydatkami, jak też z zbyt dużymi ilościami jedzenia, gdyż i tak człowiek jest w stanie zjeść tyle co zwykle. Może to być rzecz jasna bardziej wyszukane menu, ale nie ma sensu przesadzanie. Jak podpowiada nam tradycja potraw ma być planowo dwanaście, a powinny one być postne, to znaczy bez mięsa, chociaż tak naprawdę ten obowiązek już jakiś czas temu zniesiono, uznając Wigilię za święta, to tradycja nakazuje go utrzymywać, choćby tak ze względu na kolejne pokolenia w niektórych rodzinach. Poza tym, to zupełnie inaczej ułożone menu, niż w ciągu całego roku. Powinno się na ten czas przygotować wcześniej pierogi, a także barszcz czerwony, ryby wszelkiej jakości, bo są bardzo smaczne i dodatkowo zdrowe. Na stole w Boże Narodzenie dominuje więc karp.

A może by tak inaczej?

Po wielu latach rutynowego spędzania świąt, może się pojawić potrzeba odmiany, to znaczy wyjazdu gdzieś daleko, gdzie podadzą nam jedzenie dosłownie na stół, gdyż taka usługa została wliczona w cenę, albo zostanie na miejscu wykupiona oddzielnie. Być może nie będzie to, tradycyjna Wigilia, taka jaką spędzić można tylko w Polsce, ale za to może być w niej coś równie wyjątkowego, a mianowicie oderwanie się trochę od zgiełku, możliwość wyciszenia się, a także spędzania wolnego czasu, rzeczywiście, jako wolnego w czasie wycieczki do Budapesztu gdzie dominują światła iluminacji zawieszonych na mostach dojazdowych. A także gdzie, jak na całym świecie także obchodzi się tę, jedyną bo wyjątkową noc, raz do roku. Chociaż na stole pojawić się mogą, zupełnie inne potrawy, to warto chociaż odrobinę sprawić, aby tradycji stało się zadość, można na przykład zabrać ze sobą opłatek, a także drobne upominki. A karp i tak się znajdzie, albo przynajmniej zupa rybna w tym kraju.

Informacje odnośnie biur podróży oraz okazje wycieczkowe można znaleźć w wyszukiwarce pod zapytaniem np. ,,wycieczka Budapeszt”, które wskaże nam adresy biur podróży oraz wyszukiwarek cenowych z najbardziej atrakcyjnymi okazjami.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?