Szafki w szkołach podstawowych

Posted by

Szafki szkolne to rzecz coraz bardziej popularna w polskich szkołach, niestety jeszcze nie we wszystkich. Wiele szkół uważa, że jest to bardzo duży wydatek, który nie jest istotny i woli inwestować w boiska czy hale sportowe. Jednak prawda jest taka, że indywidualne szafki w szkołach są bardzo potrzebne, wręcz niezbędne, zwłaszcza w podstawówce. 

Po pierwsze plecaki szkolne, które dźwigają dzieci są często zdecydowanie za ciężkie w stosunku do ich masy ciała. Liczba podręczników i zeszytów, które muszą nosić dzisiejsze pierwszaki jest ogromna, a ich szkielet się dopiero rozwija i może powodować w przyszłości różnego rodzaju problemy w postaci schorzeń, wad postawy oraz krzywego kręgosłupa. Jest wiele przedmiotów, które są raz w tygodniu. Dzieci mogłyby odrobić lekcje na ten przedmiot w szkole i nie musiałyby nosić ciężkich książek w tą i z powrotem niemal codziennie. Szafki na buty to też miejsce, gdzie dzieci mogłyby zostawiać buty na przebranie czy np. strój na gimnastykę. To wszystko pozwoliłoby na odciążenie ich plecaków i wpłynęło lepiej na ich wzrost, na kręgosłup oraz na postawę. Dużą obawą jest utrzymywanie porządku w takiej szafce, zwłaszcza przez te najmniejsze dzieci, jednak jest to również świetny sposób by nauczyć ich dbania o własny porządek oraz odpowiedzialności.

Źródło przydatnych informacji odnośnie plecaków szkolnych znajduje się pod adresem: https://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html

      Szafki szkolne dla uczniów to bardzo dobre rozwiązanie, dlatego warto, aby rodzice zwracali na to uwagę przy wyborze szkoły lub starali się walczyć o ich zamontowanie w szkołach, do których już chodzą ich dzieci. Koszty takich szafek są coraz niższe i naprawdę można znaleźć je w świetnych cenach zwłaszcza, że często są one ustalane w zależności od ilości. Jest to bardzo ważne, aby odciążyć plecaki naszych dzieci, ponieważ kilogramy, które dźwigają one na codzień są wręcz niedopuszczalne do ich wieku i niestety w przyszłości bardzo odbije się to na ich zdrowiu i komforcie, dlatego zadbajmy o to już dziś.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?