Przeprowadzamy zabiegi fungicydowe w zbożach ozimych

Posted by

Zboża ozime są bardzo mocno narażone na ataki chorób w tym grzybów. To wszystko, dlatego że jeśli zrobi się mokro, spadnie śnieg to wtedy jest to sprzyjający klimat do tego żeby się grzyby rozwijały. Teoretycznie mówi się, że jeśli jest śnieg to dla ozimego zboża jest ochrona i nie zmarznie.

Tylko, że to wszystko jest do pewnego momentu, bo może być tak, że zgromadzona wilgoć spowoduje, że rozwiną się grzyby i niestety, ale może się okazać, że na wiosnę nic już nie będzie do uratowania. To, dlatego warto przeprowadzać w porę zabiegi fungicydowe w zbożach ozimych. Musimy się do tego przygotować i wtedy szanse na to, że nasze zboża przetrwają są znacznie większe. Chcemy przecież żeby nasza praca przyniosła efekty, bo nie mamy czasu żeby wszystko poprawiać. Strata plonów oznacza duże straty dla nas, dlatego im wcześniej się tym tematem zainteresujemy tym lepiej będzie dla nas. To, że grzyby zaatakują zboża ozime to jest prawie, że pewne, dlatego trzeba wcześniej zastanowić się nad strategią. W ten sposób możemy działać o wiele szybciej i wtedy grzyb, jeśli pojawi się w uprawach to nie będzie się tak szybko rozwijał. Od razu będziemy mogli go zniszczyć.

Zbieramy informacje o fungicydach

Te informacje znajdziemy w Internecie i to będzie najlepsze źródło. Jeśli stosujemy coś wedle tego, co powiedział sąsiad to nie jest to najlepsze rozwiązanie. W Polsce rolnicy nie mają zbyt dużej wiedzy o nowych metodach walki z grzybami. Często stosują środki znane sprzed kilkudziesięciu lat. My tak postępować nie będziemy, dlatego trzeba sobie stronę, na której dowiemy się jak dzisiaj przeprowadza się bardzo skuteczne zabiegi fungicydowe w zbożach ozimych. Takie informacje można będzie znaleźć tutaj zabiegi fungicydowe zboża ozime. Dowiemy się wszystkiego, czego nie wiemy, a co na sto procent nam się przyda i to wykorzystamy. Walka z grzybami jest bardzo trudna, bo stają się one coraz bardziej odporne, ale jeśli mamy wiedzę i doświadczenie to nic nie jest nam straszne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?