Pianka czy podkład wyciszający pod panele podłogowe?

Posted by

Wielu ludzi decyduje się na tworzenie pokryć podłogowych w oparciu o trwałe panele drewniane czy też wykonane z innych materiałów. Są to elementy wykończeniowe, które nie tylko charakteryzują się trwałością, ale również zapewniają estetyczny wygląd pomieszczenia, w którym się znajdują. Nic w tym dziwnego, ponieważ podłoga posiada dużą powierzchnię i zwraca na siebie uwagę osób przebywających w danym pokoju. Decydując się na panele trzeba wybrać nie tylko ich rodzaj, rozmiar i typ materiału, ale również trzeba zaopatrzyć się w materiał służący jako podkład. Do niedawna popularna była pianka, ale dzisiaj wiele sklepów posiada szeroką ofertę materiałów oferujących znacznie więcej korzyści. Wiele osób między innymi decyduje się na podkład wyciszający pod panele.

Zalety podkładów w porównaniu z pianką

Pianka jest dość standardowym materiałem, który nie zapewnia zbyt wielu korzystnych cech. Nie posiada ona dobrych właściwości termoizolacyjnych, a także przepuszcza większość hałasów. Nic więc dziwnego, że coraz częściej ludzie decydują się na skorzystanie z innych typów podkładów wykonanych z bardzo trwałych materiałów zapewniających inne istotne cechy. Dobry podkład wyciszający pod panele może być wykonany z materiału korkowego, gumy oraz innych surowców, które charakteryzują się o wiele większą trwałością i żywotnością w porównaniu ze standardową pianką umieszczaną pod panelami.

http://dobra-firma.com.pl/2018/07/06/nowoczesne-i-trwale-podklady-pod-panele-podlogowe/

Kolejną istotną zaletą, dzięki której podkłady wyciszające są lepsze od pianki jest oczywiście ich dźwiękoszczelność. Są one wykonane z materiałów, które gwarantują doskonałą ochronę niższych pięter przed przedostawaniem się do nich charakterystycznego stukotu generowanego podczas chodzenia po panelach oraz innych hałasów.

Oczywiście podkład wyciszający pod panele może również chronić przed wydostawaniem się ciepła z pomieszczenia przez podłogę. Na rynku dostępne są też podkłady, które posiadają dość wysoką wartość przewodnictwa cieplnego. Materiały tego rodzaju są idealne do stosowania z systemami ogrzewania podłogowego.

Dostępność produktów w Polsce

Standardowa pianka jest materiałem, który jest bardzo łatwo dostępny w wielu sklepach na terenie naszego kraju. Okazuje się, że również podkłady dźwiękoszczelne cieszą się coraz większą popularnością wśród sprzedawców, a także użytkowników. Między innymi w Internecie działa wiele sklepów, które posiadają w swoim asortymencie niejeden podkład wyciszający pod panele podłogowe. Ceny takich wyrobów nie są wygórowane, więc warto zdecydować się na ich kupno zamiast zwykłej pianki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?