Organizacja pogrzebu

Posted by

Branża pogrzebowa dzieli się na wiele mniejszych podkategorii. To nie tylko zakłady pogrzebowe, które czuwają nad tym aby ceremonia była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. W tą branże wlicza się również kwiaciarnie, które mają do przygotowania odpowiednia oprawę florystyczną na Ostatnie Pożegnanie. Nie można zapominać również o producentach przygotowujących trumny, urny, znicze, artykuły do kremacji, znicze metalowe, specjalne dodatki na pogrzeb w postaci krzyży, itp. Wymieniać można tego naprawdę dużo. Organizowanie ceremonii pożegnania to tak naprawdę wiele małych, składowych części o których czasem nie mamy nawet pojęcia.

Odpowiedni zakład pogrzebowy

W pierwszej kolejności jeżeli będziemy zmuszeni przez los do organizowania takiej ceremonii pogrzebowej musimy potwierdzić zgon danej osoby. Jeżeli doszło do tego w domu lub na ulicy w naszej obecności, to nie wzywamy w pierwszej kolejności karawany z zakładem pogrzebowym na czele. W pierwszej kolejności będzie potrzebny nam lekarz, który musi potwierdzić zgon. Jego powinnością jest wystawienie również karty zgonu (nie można mylić z z aktem zgonu), który będzie potrzebny rodzinie najbliższej do podejmowania dalszych kroków w przypadku urządzania pogrzebu. Jeżeli mamy już taki dokument w ręce, to możemy teraz pomyśleć o wyborze odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Istnieje powszechna opinia, że warto wybierać firmy z długoletnią tradycją, które znają się na branży. Poniekąd jest to racja, jednak trzeba powiedzieć, że warto sprawdzać ich usługi, ponieważ nie zawsze tradycja powiązana jest z nowoczesnym podejściem do takich ceremonii – a wielu klientów tego wymaga.

Uroczystości pogrzebowe

Zakładem pogrzebowym godnym polecenia dla przykładu jest firma Walczak z Katowic, która nie tylko od dłuższego czasu zajmuje się wsparciem żałobników ale na bieżąco stara się spełniać prośby swoich klientów odnośnie planowania i organizowania całej ceremonii. Ich usługi obejmują kompleksowe przygotowanie uroczystości. Począwszy od zorganizowania transportu ciała lub szczątków doczesnych ze wskazanego miejsca (np. szpital, dom, hospicjum, itd.) po przygotowanie ciała do ułożenia w trumnie lub do wykonania kremacji. Klieny – rodzina zmarłego sama wybiera formę pochówku, która może być tradycyjna lub kremacyjna. Warto również zapytać o ewentualne kredytowanie finansów związanych z pogrzebem, ponieważ wiele osób obawia się, że nie będą mieli wystarczających finansów na to aby móc odprowadzić ciało/prochy na miejsce wiecznego spoczynku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?