Organizacja Ostatniego Pożegnania

Posted by

Organizacja pogrzebu nie jest łatwym zadaniem dla nikogo. Myślenie o kimś, jako o „był” a nie „jest” może być dla Was czymś zupełnie irracjonalnym. Jednak musicie się z tym pogodzić i zacząć jak najszybciej działać. To na Was spoczął obowiązek zorganizowania całej ceremonii, która może mieć najróżniejszy wygląd. W dzisiejszych czasach można zorganizować różnego rodzaju pogrzeby. Zgodnie ze swoją wiarą lub całkowicie pogrzeb świecki. W swoim mieście lub nawet nad w zupełnie innym miejscu. Trzeba jednak wiedzieć jak się za to odpowiednio zabrać i w tym celu możecie odwiedzić odpowiedni poradnik pogrzebowy.

Może Was to zdziwić ale są takie miejsca w sieci jak chociażby https://pamietajmy.eu/ , gdzie można znaleźć mnóstwo cennych rad odnośnie organizowania pogrzebu oraz wszystkiego co tyczy się śmierci. Niech Wam się nie wydaje, że takie poruszanie tematów w sieci jest dziwne. Wcale nie. Dzięki takim właśnie stronom można sobie rozjaśnić wiele tematów i być przygotowanym na to co nas czeka w przyszłości. Czy wiecie, że modny ostatnio staje się funeral planning? Jeżeli nie wiecie, co to dokładnie jest, to odsyłamy Was na stronę poradnika, gdzie wszystko bardzo dokładnie jest wyjaśnione.

Hołd dla osoby Zmarej

Ostatnie Pożegnanie to tak właściwie hołd dla Zmarłego. To podsumowanie całego jego życia. Ceremonia nie musi być wielka, wystawna. Ale to jak wszystko dokładnie zaplanujecie, ile osób o niej powiadomicie świadczy o tym, jak daną osobę kochaliście lub nawet wręcz przeciwnie. W końcu różne historie zdarzają się w naszym życiu. Utrzymajmy jednak, że byliście w bardzo bliskim kontakcie ze zmarłym. Poradnik pogrzebowy podpowie Wam, jak wyglądają odpowiednie epitafia nanoszone na płyty nagrobne oraz nekrologi.

Przy czym nie możecie zapominać, że płyta nagrobna pojawia się na miejscu pochówku dopiero po jakimś czasie. Nekrologi trzeba umieścić przed pogrzebem aby ludzie mogli przyjść oddać cześć Zmarłej osobie. Obecnie można umieszczać je w najróżniejszych miejscach i tylko od Was zależy, gdzie je skierujecie. Nie zapominajcie tylko o zachowaniu odpowiedniej formy przy komponowaniu nekrologu.

Memento Mori – pamiętajmy o śmierci, bo czasem pojawia się ona znikąd i warto zdawać sobie z tego sprawę. Kiedy już zagości w naszym życiu postarajmy się z nią jakoś oswoić, chociaż nie będzie łatwo. Ale dacie radę. Zamiast smutku pojawią się niedługo dobre myśli odnośnie Zmarłej osoby. Będziecie ją wspominali z nutą radości, będziecie wspominali miłe chwile, które było Wam razem dane przeżyć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?