Higiena snu – jak ją poprawić?

Posted by

Problemy z zasypianiem, zbyt mało czasu na sen lub jego zła jakość mają niewątpliwie szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Bywamy poirytowani, pojawiają się problemy z koncentracją i kompletnie spada produktywność. Czasami pojawia się nawet fizyczny ból. Pierwszym etapem poprawy jakości snu jest wybór odpowiedniego materaca. Większość ludzi na jego wybór poświęca mnóstwo czasu. Nie ma co się dziwić ponieważ producenci prześcigają się w poszerzaniu swych ofert.

Wszak każdy użytkownik jest inny i nie sposób zaspokoić wszystkich jednym modelem materaca. Niemniej dokonanie odpowiedniego wyboru może przyprawić o zawrót głowy i nie zawsze kończy się sukcesem. Za miękki, za twardy, za wąski, zbyt cienki, zbyt gruby, za duży, nie wiadomo z czego, za drogi. Pogodzić wszystkie wymagania może być zbyt trudne i skończy się fiaskiem. Materac po kilku dniach czy tygodniach okaże się nie tym, na którym jakość snu, a tym samym nasze samopoczucie ulega poprawie. A jeśli uda nam się wybrać ten jeden jedyny, wyjątkowy materac to okazuje się, że nie jest tani.

W takim razie co usprawni i ochroni materac?

Odpowiedź jest tak prosta, że czasami zapominamy o tym rozwiązaniu – nakładka higieniczna na materac nie tylko zmodyfikuje niedociągnięcia materaca, ale także pomoże go ochronić przed zabrudzeniami. Warto zdecydować się na kupno takiego rozwiązania. Tego typu nakładki nie tylko chronią wnętrze materaca przed mechanicznym uszkodzeniem, przez zewnętrznymi zabrudzeniami czy plamami, ale mogą dodawać szeregu właściwości poprawiających higienę snu. Dobrej jakości nakładka posiada pokrowiec, który bardzo łatwo można zdjąć i bez najmniejszego problemu wyprać w pralce w temperaturze do ok. 60st. Sen jest na tyle ważny, że dobrej jakości nakładkę higieniczną na materac można zabrać ze sobą w podróż, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Do materaca mocujemy ją 4 mocnymi gumami i możemy zabezpieczyć każdy materac, nawet stary i zużyty. Jest stabilna w trakcie użytkowania i chroni nas przed bakteriami i zapachami. Dużo łatwiej też wymienić nakładkę na nową. Dzięki nakładce możemy zmodyfikować twardość naszego materaca oraz lekko go podwyższyć.

Nakładka higieniczna na materac w pigułce to:

– ochrona przed brudem wynikającym z użytkowania lub przypadku,

– materac zabezpieczony przed przedarciami,

– Wyższa jakość snu na posiadanym/zużytym materacu,

– wysokość materaca dopasowana do nowej skrzyni łóżka lub naszych preferencji.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?