Dobierz odpowiednie dywany do swojego wnętrza

Posted by

Moda przemija, także ta obecna we wnętrzach domów i mieszkań, jednak dywany pozostają. Niezależnie od tego, jak wygląda podłoga i w jaki sposób wykończono resztę naszego wnętrza, dobranie do niego odpowiedniego dywanu na pewno doda mu jeszcze więcej charakteru i sprawi, że pomieszczenie stanie się o wiele przytulniejsze. W ten sposób dokonamy ostatniego szlifu i sprawimy, że naprawdę poczujemy się jak u siebie.

Zakup dywanu to dodanie kropki nad i, gdy mowa o urządzaniu i aranżacji – jest bardzo istotny i należy poświęcić mu odpowiednią ilość czasu, aby mieć pewność, że będziemy zadowoleni. Gdy to się stanie, będziemy mogli cieszyć się nie tylko ładnym i pasującym do naszych potrzeb dywanem, ale także zadowoleniem członków rodziny czy współlokatorów (także domowych zwierzaków, jeśli takie posiadamy).

Faktura dywanów 

Dywan to także miejsce do zabawy i wieczornych posiedzeń przed kominkiem. Poprzez fakturę dywanu możemy osiągnąć we wnętrzu  przeróżny efekt. Ocieplimy lub ochłodzimy pokój. Na przykład dodając zimnej marmurowej posadzce odrobiny miękkości, czy trzymając się skandynawskich zimnych standardów. Opcji jest naprawdę wiele.

Dość istotne jest także zastanowienie się nad tym, czy będziemy mieć ochotę, aby usiąść na puszystym dywanie typu shaggy, czy potrzebujemy gładkiej, ale przy tym niezwykle łatwej w sprzątaniu faktury. Dostępne są także dywany skórzane i skóry, wykonane z wełny lub poliestru, wiskozy lub tworzyw syntetycznych. Można też zakupić dywany tkane ręcznie. Wybór jest na tyle duży, że spełni oczekiwania każdego.

Kształt jest jeszcze jednym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. Chcemy zapełnić większość podłogi, czy zależy nam na drobnym, np. okrągłym, aspekcie?

Nowoczesne czy tradycyjne dywany? 

Wzory dywanów to kolejna istotna kwestia. Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy tradycjonalistami, czy stawiamy na podążanie za najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Wystarczy zerknąć na swój salon, sypialnie lub łazienkę, by stwierdzić, do którego nurtu jest nam bliżej. Wzory są przeróżne: rozpoczynając od tradycyjnych rombów, modnych zielonych  liści, a kończąc na bardziej awangardowych i ekstrawaganckich pomysłach. Bardziej zachowawczym wyjściem są jednolite dywany, które będę prezentować się równie dobrze.

W przypadku dywanów do dziecięcych sypialni i pokojów dostępna jest osobna podkategoria. W tym pomieszczeniu z pewnością można pozwolić sobie na troszkę więcej, np. na wzory przypominające dziecięce malowidła i obrazki, galaktykę, postacie przypominające bohaterów kreskówek – wszystko w zależności od zainteresowań pociechy.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?