Całodobowa pomoc dla żałobników

Posted by

Czy żałobnik potrzebuje pomocy? Oczywiście, że tak. Chociażby potrzebne będzie mu wsparcie psychiczne, dzięki któremu łatwiej będzie pogodzić mu się z poniesiona stratą. Miłe słowo, wsparcie w ciężkich chwilach każdy z nas doceni. Warto więc przy takich osobach pogrążonych w smutku chociażby do momentu pogrzebu. Drugie wsparcie będzie żałobnikowi na pewno potrzebne wtedy, kiedy dojdzie do załatwiania formalności i samej ceremonii. Nie każdy w końcu ma obeznanie w załatwianiu tak smutnych uroczystości dla każdego z nas.

Przygotowanie do pogrzebu

Smutek będzie obecny w naszym życiu, jednak trzeba podjąć się przygotowania pogrzebu. Zanim jednak dojdzie do tego dojdzie będzie potrzebna karta zgonu, którą wystawia tylko i wyłącznie lekarz. Nawet, jeżeli dojdzie do śmierci w domu lub na terenie zakładu opiekuńczego taki dokument zawsze będzie potrzebny aby móc wykonywać dalsze formalności. Po uzyskaniu takiego dokumentu należy wykonać telefon do zakładu pogrzebowego, który zajmie się w pierwszej kolejności transportem zmarłego ze wskazanego przez nas miejsca. Zakład transportuje ciało do chłodni, gdzie będzie przygotowane do pochówku. Ciało nie wyruszy z tego miejsca w dalszą drogę. Wszelkie czynności będą zawsze wykonywane w chłodni. W tym czasie rodzina zmarłego musi udać się do urzędu po akt zgonu. Po uzyskaniu takiego dokumentu należy powrócić do zakładu pogrzebowego w celu dostarczenia reszty papierów potrzebnych do zorganizowania ceremonii. Listę takich dokumentów można znaleźć tutaj https://pogrzebymemorial.pl/ – w zakładce poradnik.

Ceremonia pogrzebowa

Forma samego pogrzebu zależna jest od wielu czynników. Bierze się pod uwagę chociażby wyznanie osoby zmarłej. Jeżeli dana osoba była świecka i nie brała udziału w żadnych uroczystościach kościelnych, to warto uwzględnić ten fakt podczas planowania. Co do daty, jak również miejsca pochówku – wszystko zależne jest od najbliższej rodziny zmarłego. Można zdecydować się na pogrzeb w miejscu zgonu (w szczególności, jeżeli chodzi o śmierć poza miejscem zamieszkania rodziny), jak również można wybrać cmentarz znajdujący się w rodzinnej miejscowości. Wydawać by się mogło, że są to proste dane do ustalenia, jednak wiele osób ma różne wątpliwości odnośnie tego tematu. Trzeba czasem pochylić się nad tematem śmierci bliskich nam osób, aczkolwiek bardzo byśmy tego nie chcieli. W końcu jako najbliższa rodzina musimy zapewnić zmarłemu godny pochówek. Warto zorientować się, czy zmarła osoba nie wyraziła ostatniej woli odnośnie swojego pochówku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?