All Data Recovery, czyli jak odzyskać swoje dane

Posted by

Współczesna technologia pozwala na przechowywanie dużej ilości danych, które często są bardzo ważne dla użytkowników internetu, czy też osób na co dzień korzystających z komputera. Niestety tak jak łatwo jest zapisać i przechowywać dane, tak również łatwo jest je stracić. Powodów utraty danych może być bardzo wiele, lecz do najpowszechniejszych z nich można zaliczyć chociażby wirusy, nagły zanik prądu, zalanie nośnika danych lub inne niespodziewane awarie. Co ważne, utracone w każdy sposób dane można jednak odzyskać.

Czym jest odzyskiwanie danych ?

Odzyskiwanie danych to w najprostszym tłumaczeniu proces polegający na przywróceniu plików z uszkodzonych nośników lub też po formatowaniu, czy ich potencjalnie bezpowrotnym usunięciu. Na odzyskanie utraconych plików i danych jest często tylko jedna szansa, którą trzeba umiejętnie wykorzystać. Podczas odzyskiwania wszelkich danych nie ma bowiem miejsca na żadne, choćby najmniejsze błędy. Z tego względu w celu usunięcia danych warto wybrać się nie do zwykłego serwisu komputerowego, ale do profesjonalnego laboratorium zajmującego się odzyskiwaniem danych. Jednym z takich miejsc jest All Data Recovery.

Jak odzyskuje się dane w laboratorium ?

Na samym początku w punktach laboratorium All Data Recovery, dokonywana jest bezpłatna wycena usługi, której koszt będzie uzależniony od czynników takich jak m.in. rodzaj nośnika pamięci, czy też jego stan techniczny. Następnie dany nośnik przechodzi specjalistyczne oględziny, które mają stwierdzić, czy utracone dane da się odzyskać. Jeżeli istnieje taka możliwość, wówczas technicy i specjaliści w tym zakresie, wykonują działania mające na celu odzyskanie możliwie jak największej ilości danych, w przypadku: skasowania, sformatowania, uszkodzeń logicznych lub uszkodzeń fizycznych dysków i kart pamięci. W działaniach tych bardzo pomocne są różnego rodzaju sprzęty i urządzenia z dziedziny elektroniki, mechatroniki i informatyki, a także specjalistyczne oprogramowanie informatyczne. W przypadku gdy dany nośnik w postaci dysku twardego, dysku zewnętrznego, czy też pendrive’a jest zniszczony, to możliwa jest również jego naprawa, która odbywa się w sterylnych i odpowiednio przystosowanych do tego celu warunkach. Oczywiście nie ma żadnej gwarancji odzyskania danych w całości, przez co trzeba zatem liczyć się z potencjalnym ryzykiem niepowodzenia. Jednak w większości przypadków odzyskiwanie danych w All Data Recovery kończy się sukcesem, a w przypadku jakiegokolwiek niepowodzenia za usługę nie pobierana jest żadna opłata.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?